Ambulancia klinickej imunológie a alergológie

Klinická imunológia a alergiológia je medicínsky odbor, ktorý sa zameriava na posilňovanie imunity a na liečbu alergií.

Alergia sa prejavuje neznášanlivosťou na určitú látku. Môže ísť o potravinu, peľ, prach, vo vzácnych prípadoch sa môže objaviť alergia aj na slnko alebo chlad. K prejavom alergie zaraďujeme kašeľ, nádchu, pálenie a slzenie očí. V horších prípadoch sa môže z alergie vyvinúť aj astma.
Image

Lekár:
MUDr. Anna Feketeová

ORDINAČNÉ HODINY
Pondelok neordinuje
Utorok 8:00 - 15:00
Streda neordinuje
Štvrtok neordinuje
Piatok neordinuje
V našej ambulancii sa venujeme diagnostike, liečbe a prevencii ochorení imunitného systému a alergických ochorení. V rámci diagnostiky realizujeme kožné testy, komplexné laboratórne vyšetrenia, ako aj vyšetrenie pľúcnych funkcií tak aby sme správne diagnostikovali a dokázali bezpečne liečiť našich pacientov.

Na poliklinike Ergomed dokážeme diagnostikovať a liečiť alergické ochorenia, ku ktorým patrí sezónna a celoročná alergická chronická nádcha, priedušková astma, alergie na bodnutie blanokrídlym hmyzom, pri potravinovej alergii, liekovej alergii, kožných alergických ochoreniach (urticaria, atopický ekzém, angioedém),
poruchách imunitného systému (herpes simplex, aftózne stomatitídy, poruchy imunitného systému pri opakovaných infekciách dýchacích ciest, pri nádorových ochoreniach, pri autoimunitných ochoreniach, pri opakovaných infekciách urogenitálneho systému ako sú cystitídy, bakteriálne a mykotické kolpitídy).

V rámci liečby alergických ochorení realizujeme sublinguálnu liečbu a aplikujeme subkutánnu alergénovú imunoterapiu inhalačných alergií, ako aj alergie na bodnutie včelou a osou.

Lekár: MUDr. Anna Feketeová